Dziś rano na nowej siłowni na Lewitynie odbyło się spotkanie z Arkadiuszem Jaksą, przewodniczącym rady gminy Pabianice. Kandydat na prezydenta miasta przedstawił plan bezpłatnych propozycji sportowych i kulturalnych dla mieszkańców Pabianic. Zaprosił również mieszkańców na darmowe zajęcia z nordic walking, które będą odbywały się w czwartki (10.07, 17.07, 24.07, 31.07, 07.08) o godz. 17.00 (na plenerowej siłowni na Lewitynie).

Oferta sportowa i kulturalna, jaką przedstawił, dotyczy zajęć i koncertów odbywających się w Łodzi. Być może uda się też wynegocjować wakacyjne zniżki na pociąg z Pabianic do Łodzi.

- Ogród botaniczny i ZOO znajdują się niedaleko dworca Łódź Kaliska, więc chcemy, by pabianiczanie mogli tam sobie dojeżdżać pociągiem i mieć z tego tytułu również zniżki - mówił Jaksa. - Za okazaniem biletu na pociąg, przysługiwałaby zniżka do ZOO lub ogrodu, jak też za okazaniem biletu wstępu - zniżka na bilet na przejazd.

Bezpłatne i otwarte dla wszystkich zajęcia w parkach, spacery, wycieczki rowerowe, warsztaty fotograficzne oraz wiele innych - to wszystko podczas wakacji w Łodzi. W programie m.in. letnie koncerty w Altanie, koszykówka dla dzieci, tai-chi, nordic walking, joga, wycieczki, rajdy, obserwacje astronomiczne i inne.

Szczegółowy plan oferty wakacyjnej w Łodzi znajdziemy na stronie internetowej: http://www.zielonalodz.info

- Chcielibyśmy, aby niedługo również w naszym mieście można było korzystać z tak szerokiej oferty darmowych zajęć w parkach. Myślę, że jest to do zrobienia bez dużego nakładu finansowego - dodał kandydat na prezydenta.