W łódzkim ogrodzie zoologicznym najbliższy weekend (20-21 września) zapowiada się bardzo atrakcyjnie, a to ze względu na imprezę urodzinową ogrodu zoologicznego.

W programie przewidziano wiele bezpłatnych atrakcji, animacje dla dzieci, wioskę indiańską oraz koncerty. Wystąpią miedzy innymi:

20 września (sobota), godz. 16.00 - Paweł BIBA Binkiewicz, finalista programu X-Factor.
21 września (niedziela) godz. 16.00 - Michał Karpacki - finalista The Voice of Poland.

Organizatorzy mogą pochwalić się również pandami małymi, których pojawienie się w łódzkim ZOO zbiegło się akurat z jubileuszem.

- Pandy małe były eksponowane w łódzkim ZOO przez 10 lat, do początku lat 80-tych. Przez następne 34 lata nastąpiła przerwa w hodowli tego pięknego ssaka – mówi Magdalena Janiszewska, naczelnik Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. - Oshin i Ophelia przybyły w ostatnich dniach do Łodzi, po sześcioletnich staraniach u koordynatora gatunku, z belgijskiego ogrodu zoologicznego w Plackendael.

Obie samice, które są siostrami – bliźniaczkami, obecnie mają po 9 miesięcy i są w fazie dorastania. Zamieszkały wnowym, przygotowanym specjalnie dla nich wybiegu, który mieści się vis a vis wybiegu dla tygrysów amurskich.

W niedzielę odbędzie się również piknik rodzinny „Powitanie jesieni z Zieloną Łodzią” w godz. 12.00-17.00 w okolicach muszli koncertowej Parku na Zdrowiu (szczegóły na plakacie).