Kochani Internauci

Przez cały rok staramy się nieść Wam informacje z miasta, o mieście i o pabianiczanach odnoszących sukcesy w Polsce, w świecie. Raz jesteście zadowoleni z naszej pracy, innym razem krytykujecie. I macie do tego absolutne prawo. Literówki, błędy, czasami pomyłki - Wy to wyłapujecie bezbłędnie. Dlatego za wszystkie błędy z minionego roku - przepraszamy. Prosimy też o wybaczenie, bo bardzo często tak szybko chcemy przekazać Wam świeże wiadomości, że... piszemy z bykami. 

Dziś z okazji świąt życzymy Wam (i sobie), żeby portal przynosił Wam jeszcze więcej informacji, radości i był miejscem, gdzie możecie się "spotkać"

zespół redakcyjny

zyciepabianic.pl

Ze spamami świątecznym dostaliśmy taką wigilijną opowieść. Dedykujemy ją wszystkim tym, którzy lubią historie z morałem. Dla miłośników kreskówek mamy świąteczne przygody Simona. Wpisujcie życzenia, zabawne opowiadania i linki do śmiesznych filmików.

Simon i choinka:  www.simonscat.com/santaclaws.html

 

Wigilijna opowieść:

Nazywał się Fleming i był biednym szkockim farmerem.
Pewnego dnia, gdy ciężko pracował w polu, usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z pobliskich bagien.
Pobiegł tam i znalazł przestraszonego chłopca, którego uratował od śmierci.

Następnego dnia przed dom farmera zajechał powóz, z którego wysiadł elegancki gentleman,
który przedstawił się jako ojciec uratowanego chłopca.  Powiedział do farmera, ze chce mu zapłacić za uratowanie syna.

Farmer odrzekł, ze zapłaty nie przyjmie, gdyż uratował chłopca nie dla pieniędzy. W tym momencie do domu wszedł syn farmera, Alexander.

Czy to twój syn? - zapytał gentelman.

Tak to mój syn - odrzekł dumnie farmer.

Mam ofertę dla ciebie. Opłacę naukę dla twojego syna tak, aby zdobył to samo wykształcenie, jak mój syn. I jeśli chłopak jest taki, jak jego ojciec, nie zmarnuje okazji i obaj będziemy z niego dumni.

I tak się stało.
Syn farmera ukończył najlepsze szkoły i stał się znany na całym świecie, jako Sir Alexander Fleming,  odkrywca penicyliny. Wiele lat później ten sam chłopiec, który został uratowany z bagien, zachorował na zapalenie płuc.

Co uratowało jego życie? Penicylina.
Nazwisko chłopca: sir Winston Churchill.

Ktoś kiedyś powiedział: wszystko powraca...