Dzisiaj (30 grudnia) prezydent Grzegorz Mackiewicz wręczył Marcinowi Nocuniowi powołanie na stanowisko wiceprezydenta.

- Wiceprezydent będzie nadzorował pracę wydziałów: Gospodarki Nieruchomościami, Urbanistyki, Spraw Lokalowych oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej, Miejskiego Zakładu Pogrzebowego, Schroniska dla Zwierząt - informuje Aneta Klimek, rzecznik UM. - Dzisiaj spotkał się z naczelnikami i dyrektorami tych jednostek.

Drugi zastępca prezydenta rozpocznie pracę od nowego roku. Głównym zadaniem wiceprezydenta będzie poprawa funkcjonowania ZGM i ZDiZM oraz program rewitalizacji miasta.

Marcin Nocuń (ur. 1977) jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki Politechniki Łódzkiej (kierunek automatyka i robotyka). Ukończył studia podyplomowe na tej uczelni na Wydziale Organizacji i Zarządzania (kierunek zarządzanie produkcją). Od 2005 roku pracował w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 SA – był technologiem uzbrojenia w Sekcji Opracowań i Nadzoru ds. Uzbrojenia Działu TT, członkiem Zespołu ds. Wdrożenia Nowej Platformy Śmigłowcowej w Polsce. Zasiada w Radzie Nadzorczej WZL Nr 1 SA. Od 2014 jest radnym gminy Ksawerów.