- Nie było zgłoszeń o nieprawidłowościach. Sam skontrolowałem już 8 komisji – informuje Paweł Rózga, sekretarz miasta. - Nie miałem uwag do pracy komisji. Wszędzie są wywieszone obwieszczenia.

W sobotę rano pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 16 zamalowali napis.

- Ktoś wymalował napis związany z wyborami na przedszkolu. Nie wiemy, czy było to naruszenie ciszy wyborczej, czy powstał jeszcze przed północą w piątek – tłumaczy Rózga. - Powiadomiliśmy policję. Zostało to potraktowane jako uszkodzenie mienia. Sprawca nie jest znany.

Pojawiła się informacja, że podczas pierwszej tury ktoś nie podał dowodu, a mimo to dostał kartę do głosowania.

- Zostaliśmy o tym poinformowani od razu przez innego członka komisji. Osoba z komisji wydająca kartę do głosowania znała osobę, która przyszła głosować. Nie wolno tak robić, czy się kogoś zna czy nie, o dokument potwierdzający tożsamość trzeba poprosić i sprawdzić, czy to na pewno ta osoba. Pouczyliśmy tę komisję i osobę. Przeprowadziliśmy też kontrolę i potwierdziło się, że osoba głosująca była tą, która podpisem potwierdziła odbiór karty do głosowania – tłumaczy sekretarz.

Dziś od godz. 7.00 do 21.00 będzie do dyspozycji samochód z Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej, przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać również osoby starsze, mające problem z poruszaniem się. Wystarczy w dniu wyborów zgłosić potrzebę transportu, dzwoniąc do Urzędu Miejskiego pod numer (42) 22 54 657.

Sprawdź, gdzie głosujesz: wybory.um.pabianice.pl/wybory.php