Policjanci zatrzymali pijanego wandala, który uszkodził kilkanaście zaparkowanych samochodów. Właściciele aut oszacowali straty na kilka tysięcy złotych. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę rano dyżurny otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu kilkunastu pojazdów zaparkowanych przy ulicach Smugowej, Mokrej i W. Jankego w Pabianicach. Z relacji zgłaszających wynikało, że młody mężczyzna idąc chodnikiem podchodził do samochodów, w których urywał lusterka bądź tablice rejestracyjne.
Pokrzywdzeni właściciele aut oszacowali w sumie straty na kilka tysięcy złotych. Dzięki świadkom policjanci ustalili rysopis oraz kierunek oddalania się wandala. Nieopodal miejsca zdarzenia zauważyli wsiadającego doi autobusu MZK podejrzewanego o te uszkodzenia mężczyznę.
Gdy autobus zatrzymał się na następnym przystanku, mundurowi weszli do środka i zatrzymali pijanego 34-latka. Sprawca, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty związane z uszkodzeniem mienia.