W sobotę (7 czerwca) wyruszy rajd rowerowy. Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy zgłoszą się do 30 maja do godz. 16.00 w siedzibie PTTK (ul. Traugutta 2) i wpłacą 5 zł od uczestnika.

Jak będzie przebiegała trasa rajdu? Zbiórka na Starym Rynku (obok kościoła św. Mateusza) o 9.45. Start rajdu nastąpi o godzinie 10.00. Trasa ok. 9 km: Stary Rynek - P. Skargi - 20 Stycznia - Grota Roweckiego - Orla - Wileńska - Toruńska - Jana Pawła II - Wiejska - Moniuszki - Kochanowskiego - Orla - Kilińskiego - Stadion MOSiR (Włókniarz). Dla młodszych uczestników pod opieką dorosłych rajd zaczyna się od ul. Kochanowskiego. Ci uczestnicy włączają się do rajdu około 10.50. Około godz. 12.00, po przyjeździe wszystkich drużyn, odbędzie się podsumowanie rajdu, wręczenie pucharów i nagród oraz zaplanowano poczęstunek. Na mecie rajdu ma być rozegrany konkurs dla uczestników wytypowanych przez szkoły. Jego tematyka to operacja łódzka 1914 r.

W rajdzie mogą brać udział zawodnicy na rowerach jednośladowych indywidualnie lub zespołowo. Jednak przy zgłoszeniu indywidualnym nieletni uczestnicy muszą wybrać się na rajd z pełnoletnim opiekunem. Zgłoszenia zespołu szkolnego dokonuje jego przedstawiciel. Jedną szkołę może reprezentować dowolna ilość drużyn. Drużynę stanowi zespół liczący od 8 do 15 zawodników plus dwóch opiekunów.