Trwają poszukiwania mieszkanki Konstantynowa, która 8 października 2009 roku około godz. 9.00 wyszła z domu na zakupy i do tej pory nie wróciła. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie o godz. 21.00. Tak późno, bo krewni mieli nadzieję, że kobieta wróci do domu sama.
– Ze względu na fakt, że zaginiona cierpi na zaniki pamięci, podjęliśmy natychmiast poszukiwania – mówi mł. asp. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.
W akcji wzięło udział pond 30 osób: policjanci, strażnicy miejscy, strażacy z OSP, a także krewni i znajomi zaginionej. Przeszukano Konstantynów oraz pobliskie działki i lasy. Bez rezultatu. Akcję przerwano o godzinie 1.00. W piątek rano wznowiono poszukiwania.
Zaginiona Maria Józefa Kowalczyk (córka Mariana i Marii, urodzona 3 czerwca 1934 roku) mieszka w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Polnej 22. Ma 165 cm wzrostu, siwe włosy do ramion. Jest przy tuszy (waży 90 kg). Ubrana była w ocieploną kurtkę do kolan w kolorze beżowym, sukienkę kwiecistą, beret koloru beżowego. Miała ze sobą dowód osobisty, książeczkę zdrowia oraz pieniądze i klucze od domu.
Osoby, które mogą udzielić informacji o miejscu pobytu zaginionej, proszone są o skontaktowanie się z policjantami z Konstantynowa (ul. Zgierska 4), tel. 42 211 10 07 lub 997.