W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiło się ostrzeżenie:

"Uwaga rodzice nastoletnich dzieci i nie tylko, w parku Wolności w Pabianicach grasuje zboczeniec, który się obnaża i niestety nie jest to jedyna czynność, którą wykonuje! To ohydne zdarzenie miało miejsce dziś tj.18 października po godz. 15.00. Ma około 20 - 30 lat, wysoki szczupły brunet z wąsami o krótkich włosach, szczupła twarz. Ubrany był w czarną koszulkę i dżinsy. Sprawę prowadzi policja – czytamy na Spotted: Pabianice.

Tego samego dnia do pabianickiej policji wpłynęło zgłoszenie, że w Parku Wolności jakiś mężczyzna onanizował się przed trzema dziewczynkami poniżej 15 roku życia, które w tym czasie bawiły się na terenie dawnej strzelnicy sportowej.

- Małoletnie na widok tego mężczyzny uciekły w kierunku pobliskich bloków przy ul. Łaskiej i powiadomiły opiekunów, a ci policjantów – relacjonuje nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy. - Na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, ale nie udało im się zlokalizować mężczyzny.

Z relacji policjantki wynika, że policjanci wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady mogące pomóc w ustaleniu sprawcy.

- Analizowane są też pod tym kątem podobne zgłoszenia – dodaje. - Prosimy także aby osoby, które napotkają tego mężczyznę w parku, natychmiast kontaktowały się z policjantami pod numerem 112.

Około miesiąc temu do podobnego zdarzenia miało dojść także w Parku Słowackiego. Kręcący się na rowerze po terenie parku mężczyzna, obnażył się przed dwiema dziewczynami. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, wizerunek podejrzewanego mężczyzny zarejestrował miejski monitoring. Strażnicy zabezpieczyli nagranie dla policji. Prawdopodobnie te dwie sprawy nie łączą się ze sobą.

Co grozi zboczeńcom obnażającym się przed dziećmi?

Zgodnie z art. 200 par. 4 kk, kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej podlega karze do lat 3.