Za Pabianicami na s8 doszło do tragicznego wypadku. Na odcinku węzeł Pabianice – węzeł Rzgów – na wysokości miejscowości Babichy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 3 kwietnia 2017 roku około godziny 5.00 na 226. kilometrze drogi S-8, na pasie ruchu z Wrocławia do miejscowości Rzgów. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem ford ka 74-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego podróżujący wraz 63-letnią pasażerką, jadąc prawym pasem ruchu od Wrocławia w kierunku Rzgowa, z nieznanych dotąd przyczyn zmienił gwałtownie pas ruchu, a następnie zatrzymał pojazd, w wyniku czego na jego tył najechał vw passat poruszający się w tym samym kierunku, kierowany przez 61-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mimo podjętych działań ratowniczych śmierć na miejscu zdarzenia poniósł kierowca i pasażerka osobowego forda. Kierowca volkswagena oraz 60-letnia pasażerka zostali z obrażeniami przewiezieni do szpitali na terenie Łodzi i Pabianic.
 
Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Obecnie trwa usuwanie uszkodzonych pojazdów, które zostaną zabezpieczone na policyjnym parkingu do dalszych badań i szczegółowych oględzin.
 
Ruch aktualnie odbywa się jedynie prawym pasem, a całkowite odblokowanie drogi nastąpi około godziny 10.00. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.