Możesz pomóc najbiedniejszym, przygotowując dla nich paczki świąteczne.

Wolontariusze wytypowali rodziny, które potrzebują pomocy. Część z nich już znalazła swoich darczyńców. Jest jeszcze kilka, które nie zostały wybrane. Na dzień 7 grudnia w bazie jest ich 5.

Każdy, kto chce pomóc, może to zrobić samodzielnie lub grupowo. W akcję włączają się grupy znajomych, rodziny i instytucje.

- Trudno jest jednej osobie przygotować paczki dla danej rodziny, bo przedmioty, których potrzebują i ilość tych rzeczy, jest naprawdę duża. My spisujemy wszystkie potrzeby i chcielibyśmy, aby darczyńca podarował dokładnie to, o co prosi dana rodzina – mówi Monika Wawszczak, organizatorka Szlachetnej Paczki w Pabianicach.

W ubiegłym roku do rodzin trafiały pudła w liczbie nawet kilkunastu. Były o wartości od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Są w nich rzeczy pierwszej potrzeby, czyli żywność długoterminowa i artykuły chemiczne. Oprócz tego są rzeczy takie jak: ubrania, pościel, koce, sprzęt gospodarstwa domowego czy meble. Zwykle są też świąteczne upominki dla wszystkich członków rodziny.

Aby zostać darczyńcą, należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl , tam poszukać głównej zakładki "Wybieram rodzinę", następnie znaleźć rejon "Pabianice i okolice". Wtedy pojawią się opisy rodzin wraz z ich potrzebami. Po wybraniu rodziny z darczyńcą skontaktuje się wolontariusz, który pomoże organizacyjnie przy tworzeniu paczki.

W tym roku akcja „Szlachetna Paczka” będzie zorganizowana w naszym mieście po raz piąty. Finał będzie miał miejsce w weekend 12-13 grudnia. Darczyńcy będą przywozić paczki do Zespołu Szkół nr 2.