Ponad 360 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi stawiło się na jubileuszowych uroczystościach 10 października w Powiatowej Hali Sportowej.
Szacownej szkole odśpiewano 200 lat.
Przemawiał obecny dyrektor szkoły Krzysztof Zajda. Głos zabrała dyr. Wanda Lelonek. Mówili o dniu dzisiejszym i wspominali dawne czasy, wybitnych uczniów i nauczycieli.
Byłe dyrektorki II LO, panie Jadwiga Przygocka i Elżbieta Szpakowska otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej. Za odznaczenia dziękowała Jadwiga Przygocka.
Przemawiali starosta Krzysztof Habura (matura 1975) i prezydent Grzegorz Mackiewicz, także absolwent II LO. Obaj wyznali, że są dumni, iż mogli chodzić do tej szkoły.

Andrzej Żeligowski, przewodniczący Rady Miejskiej przyznał, że do II LO nie chodził, ale... przychodził, bo "były tu piękne licealistki". Senator Andrzej Owczarek (pabianiczanin, obecnie mieszka w Łasku)  odważnie przyznał się, że nie jest absolwentem "dwójki", ale z tą szkoła łączyło go harcerstwo.

Gorącymi oklaskami przywitano najstarsze absolwentki szkoły. Na jubileusz przyjechały z Warszawy siostry - Henryka Kalicka (matura 1935) i Alina Dąbrowska z domu Bartoszek.
Była też absolwentka i nauczycielka II LO Maria Rudnicka. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO przygotowało dla nich znaczki "diamentowej matury".
Pozostali absolwenci mogli kupić sobie znaczki złotych i srebrnych matur.
W piątek II LO otrzymało uroczyście tytuły Zasłużonego dla Miasta Pabianic i Zasłużonego dla Powiatu Pabianickiego. Sztandar II LO odznaczono czerwonokrzyskimi odznaczeniami. Grażyna Kazimierczak, opiekunka szkolnego koła HDK otrzymała odznakę honorową PCK.
Z sali Powiatowej Hali Sportowej, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, absolwenci przenieśli do budynku szkoły. Tu był czas na spotkania klasowe i poczęstunek. Dziś wieczorem czeka ich jeszcze bal.