W 35 komisjach obwodowych będą głosować pabianiczanie w tegorocznych wyborach prezydenckich.

- Komisje będą się mieściły w tych samych miejscach, jak 20 czerwca – wyjaśnia Adam Marczak odpowiedzialny za wybory w mieście.

Komisje obwodowe będą czynne 4 lipca (niedziela) w godzinach 6.00-20.00.

- Na karcie do głosowania będą dwa nazwiska kandydatów na prezydenta. Aby głos był ważny, stawiamy tylko jeden znak „X” przy wybranym nazwisku - wyjaśnia Marczak.

Kandydaci będą wpisani na karcie alfabetycznie. Najpierw będzie Jarosław Kaczyński, w drugim rzędzie Bronisław Komorowski.

Osoby, które wyjeżdżają z Pabianic, mogą jeszcze pobierać zaświadczenia, żeby zagłosować w innym mieście lub kraju. Będą one wydawane w Wydziale Spraw Obywatelskich przy ul. św. Jana 4 do piątku 2 lipca, do godz. 18.00.

- Kilka osób miało problem ze znalezieniem Komisji Obwodowej nr 26 - mówi Marczak.

Komisja Obwodowa nr 26 mieści się w Osiedlowym Domu Kultury Barak przy ul. Grota-Roweckiego 18a (obok Biedronki). Tutaj mogą głosować mieszkańcy ulic: Drewnowska, Gawrońska, Nawrockiego 21, Grota-Roweckiego od nr. 9 do nr. 21 i nr 22.
 

Osoby niepełnosprawne mogą poprosić Urząd Miejski o dowiezienie do Komisji Obwodowej.

- Wystarczy zadzwonić do nas i poinformować o takiej potrzebie - zapewnia Marczak. - Ale ta osoba musi mieć kogoś zaufanego ze sobą, bo ani pracownicy urzędu, ani osoby z komisji nie mogą jej pomóc przy głosowaniu.

Transport na wybory zamówimy pod tel. 42 225 46 57 i na centrali tel. 42 225 46 00.