- Nikt nie chciał mieszkań małych - mówi wiceprezydent Dariusz Wypych. - Dlatego dziś przypisaliśmy lokatorów do 14 mieszkań. Najwięcej chętnych było na duże lokale od strony ulicy.

O 21 mieszkań walczy 51 osób. Komisja zajęła się sprawdzaniem, czy chętni mogą ubiegać się o mieszkania przy Starym Rynku. Przyszli lokatorzy musieli spełnić trzy wymagania: mieszkać w Pabianicach, zajmować lokal komunalny i nie mieć zadłużenia z tytułu opłat za mieszkanie w ciągu ostatnich 3 lat.

- W ten sposób wytypowaliśmy kandydatów do mieszkań. Część chętnych miała w dokumentach wpis, że są zaległości czynszowe. Żeby uniknąć nieporozumień, jeszcze raz zapytamy na piśmie Zakład Gospodarki Komunalnej, czy u tych osób były zadłużenia - wyjaśnia Wypych.

Komisja drugi raz zbierze się za tydzień. Wtedy podejmie ostateczne decyzje i podpisze protokół. Na tej podstawie prezydent Zbigniew Dychto będzie mógł przydzielić mieszkania.

W komisji są: Monika Cieśla, Krzysztof Górny, Jacek Vogtt, Marian Lorenczak (radni miejscy), Anna Antonowicz (naczelnik UM), Dariusz Wypych i pracownik "lokalówki" (jako sekretarz).

Prawdopodobnie komisja zdecyduje, że o 7 małych mieszkań będzie się można starać w nowym naborze ofert.