Akcję PCK prowadzi już od 17 lat. Każdego roku rozpoczyna się w marcu i trwa do połowy czerwca. W tym roku 16 czerwca odbył się finał akcji przed Urzędem Miejskim. Tam też każdy, kto chciał się jeszcze włączyć, mógł przynieść grosiki.
- Przez ostatnie trzy lata przekroczyliśmy w zbiórce magiczną wagę 500 kg - wylicza Małgorzata Grabarz z PCK. – W tym roku udało się zebrać ponad 700 kg. To dzięki wielu zaangażowanym w akcję: nauczycielom i uczniom szkół, nauczycielom i dzieciom z przedszkoli oraz mieszkańcom naszego miasta.
Pieniądze zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przekazane na wypoczynek letni dzieci z powiatu pabianickiego oraz półkolonie organizowane w naszym mieście.
– Dziękujmy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i zapraszamy do pozostania z nami – mówi Grabarz. – Złote monety o nominałach 1 gr, 2 gr i 5 gr można przynosić przez cały rok do naszej siedziby na Moniuszki 16 w godzinach 9.00 - 15.00, a w okresie wakacyjnym we wtorki i czwartki od godziny 10.00 do 12.00. Każdy, kto przyniesie minimum jeden kilogram złotych monet, otrzyma od PCK upominek.