Miejski Sztab WOŚP i Oddział Rejonowy PCK w Pabianicach apelują o oddawanie krwi na chorego pabianiczanina.

– Dotarła do nas wiadomość, że wysportowany i pełen życia mężczyzna (31 lat) musi się zmierzyć ze straszną chorobą – białaczką, która podstępnie i nagle go dopadła – mówi Andrzej Chałupka, prezes pabianickiego PCK.– Ten pabianiczanin to Maciek Kasza, a nasza prośba jest następująca – oddajemy krew na jego rzecz, bo to może mu uratować życie!!!

Krew dla Maćka można oddawać od razu, od jutra. Punkt pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym jest czynny w piątek od godziny 8:00 do 11:00. Od poniedziałku do czwartku punkt jest czynny od 8:00 do 11:30, w piątek jak wyżej, a w dniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (niedziela 31 stycznia) od 9:00 do 12:00.

Osoba, która będzie w tym czasie chciała oddać krew dla Maćka winna to zgłosić przed jej oddaniem. Maciek ma krew grupy 0 Rh+, ale potrzebna jest krew każdej grupy, a on sam otrzyma taką jaką potrzebuje.

– Do apelu dołączam swój osobisty głos, jako absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego - dodaje Chałupka. – Drodzy absolwenci i pełnoletni uczniowie – krwiodawcy! Maciek to syn znanej i bardzo lubianej profesorki z naszej szkoły. To co piszę to nie jest prywata, to apel do Was, aby każdy zdrowy, pełnoletni człowiek, który w murach szacownej „budy” spędził min. cztery lata, poprzez oddanie krwi dla Maćka, też absolwenta „Królowej”, stał się ponownie częścią naszej szkolnej społeczności.