Chodniki z kostki będą układane na ul. 20 Stycznia. Starostwo ma na ten cel 150.000 zł.
 
- To kontynuacja chodnika w stronę Lasku Miejskiego – informuje starosta Krzysztof Habura.
 
Jest szansa, że równa kostka pojawi się na kolejnym odcinku ulicy Piotra Skargi.
 
- Jestem zwolennikiem kompleksowych remontów. Spory odcinek Piotra Skargi już ma chodnik z kostki. Ostatnio brakujący kawałek położyła spółdzielnia mieszkaniowa przy skrzyżowaniu z Nawrockiego – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz. - Chciałbym kontynuować ten remont na Piotra Skargi. Nowy chodnik przy żłobku jest wręcz konieczny.
 
Planowane asfaltowanie jest na ulicach Zielonej i Siennej. Na tej ostatniej mieszkańcy dorzucają się do remontu - 25 proc. wartości asfaltu.
 
- Będziemy też kontynuować razem ze spółdzielnią budowę parkingów na ulicy Mokrej – dodaje prezydent.
 
Zapachnie asfaltem na ulicy Wileńskiej. 
 
- Powoli kończymy cały ciąg ulic. Grota-Roweckiego i Orla już są wyremontowane. Od roku prace drogowe przeprowadzamy na Wileńskiej – wylicza starosta.
 
Na kontynuację remontu jezdni powiat ma 450.000 zł. Na odcinku od ulicy Niecałej w stronę Zagajnikowej zostanie zerwana stara nawierzchnia i zastąpi ją nowa.
 
Droga powiatowa z Dobronia do Ldzania zostanie wyremontowana w nowym roku za 1.419.000 zł. Położą tutaj nowy asfalt. Będzie to kosztowało Urząd Gminy w Dobroniu 700.000 zł. Drugie tyle da Starostwo. W budżecie Starostwa mają 100.000 zł na remont drogi powiatowej w Markówce i kolejne 100.000 zł na drogę w Poleszynie.
 
220.000 zł wyda Starostwo na położenie chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Piątkowisku.
Remont czeka też drogę 4911E w Żytowicach. Powiat na to ma 70.000 zł.
 
Nowy chodnik w Dłutowie będzie układany wzdłuż ul. Głównej. Ma kosztować 65.000 zł. Zostanie też położony nowy asfalt. Powiat ma na ten cel 120.000 zł.
 
- W 2016 roku planujemy prace przygotowawcze do uruchomienia rozbudowy DW 485 na odcinku węzeł Pabianice Płd. na S8 – Dłutów, gdzie roboty chcemy rozpocząć w 2017 roku - informuje Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.