Ostatnio asfalt wylano na ulicy Pomorskiej. Ale do końca listopada drogowcy skończą roboty też na innych pabianickich ulicach. Jakich?

- W fazie końcowej są prace na ulicach: Jasnej , Miodowej bis, Pogodnej, Szynkielewskiej, Niedużej, Batalionów Chłopskich i Witosa – wylicza Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach.

Koszt przebudowy tych dróg to 711.357,89 zł.

Dodatkowo za 589.094,14 zł zrealizowano remonty chodników, miejsc postojowych, remonty nawierzchni na ulicach: Narcyza Gryzla, Kochanowskiego, Dąbrowskiego, św. Rocha, Wolnościowej (łopatka), Letniej (remont przepustów) oraz remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych.

W kolejce już na rozstrzygnięcie przetargu czekają ulice: Radosna, Szczęśliwa, Cicha (postój Taxi), Nieduża (drugi etap), Niska, Jesionowa.

- Kwota do wydania na ulice w 2020 i 2021 roku to 1.680.000 zł – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

 Łącznie planowanych do wykonania jest 13 ulic, dwie są w rezerwie. Są to ulice: Nieduża (kontynuacja), Radosna, Szczęśliwa, Jesionowa, Niska, Cicha (postój taxi), Krakowska, Kalinowa (pierwszy etap), Rolnicza, Zgoda, chodnik Dąbrowskiego, chodnik Bracka, parking Rocha. W rezerwie (jeśli starczy środków) są chodnik na Drewnowskiej i chodnik na Podmiejskiej oraz wykonanie dokumentacji ul. Widzewskiej.

- Propozycje będą przedstawione do zaopiniowania na komisji RM – dodaje rzeczniczka.

Dodatkowo miasto wystąpiło o środki zewnętrzne na kolejne inwestycje drogowe. Złożyło wniosek w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Dereniowej i Cedrowej. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych można by przebudować ul. Widzewską i nowoprojektowaną ul. Popiełuszki (łączącą Świetlickiego z Wiejską). Natomiast Zarząd Dróg Miejskich złożył wniosek w ramach Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań (Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020) na wybudowanie aktywnego bezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Moniuszki (przy Szkole Podstawowej nr 2).