W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przedłużenie ul. Świetlickiego do Wiejskiej jest zaznaczone jako ulica projektowana.

- W 2010 r. Rada Miejska podjęła uchwałę, żeby nowo projektowana ulica, pod którą tereny są wykupione, nosiła nazwę ks. Jerzego Popiełuszki – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Zobacz: Będzie ulica Popiełuszki

Plany były obiecujące. Pabianiczanie mogliby omijać centrum Pabianic wygodną, czteropasmową drogą. Miasto chciało zbudować też chodniki, drogę rowerową i oświetlenie.

- Inwestycja drogowa nie doszła do skutku, ale w porozumieniu ze środowiskiem rowerowym zdecydowano zrealizować drogę rowerową w śladzie tej wcześniej wytyczonej, czyli wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki, modyfikując o odgałęzienie w ul. Targową. Dzięki temu powstanie możliwość bezpiecznego przejazdu rowerem z osiedla Bugaj do Wiejskiej i dalej Wiejską do granic miasta. Natomiast odgałęzienie drogi rowerowej w ul. Targową ułatwi dojazd m.in. do centrum osiedla Piaski i okolice rynku – wyjaśnia rzeczniczka.

Budowa drogi rowerowej na tym odcinku jest drugą częścią przetargu na budowę 13 km dróg rowerowych. Już wkrótce poznamy wykonawcę tej inwestycji.

A co z planami puszczenia projektowaną ulicą również ruchu samochodowego?

- Plany przedłużenia ul. Świetlickiego do Wiejskiej pozostają aktualne – dodaje Aneta Klimek.