Dlaczego? Z powodu odtwarzania nawierzchni po robotach gazociągowych na ul. Moniuszki.

Autobusy linii „4” i „6” z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Sienkiewicza, potem objazdem ulicami: Moniuszki, Matejki, Orlą, Kochanowskiego do Moniuszki i dalej właściwymi trasami. Z ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Karolewa autobusy dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, a potem objazdem ulicami: Moniuszki, Kochanowskiego, Dąbrowskiego, Konopnickiej do Moniuszki i dalej stałymi trasami. Zawieszony będzie przystanek (kier. szpital) Moniuszki/Zielona. Przystanek dodatkowy (kier. szpital): Orla/Konopnickiej.

Autobusy linii „T” z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, potem objazdem ulicami: Moniuszki, Kochanowskiego, Dąbrowskiego do Konopnickiej i dalej stałą trasą do Rzgowa i Guzewa.

Autobusy linii nocnej „N4B” z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, następnie pojadą objazdem: Moniuszki, Kochanowskiego, Dąbrowskiego, Konopnickiej i dalej stałą trasą do Łodzi. Z Łodzi autobusy dojadą bez zmian do przystanku Zamkowa/Staszewskiego, następnie pojadą objazdem ulicami
Zamkową i Łaską do Dworca PKP.

Dodatkowo, na czas objazdów zostaną ustawione znaki zatrzymywania się w rejonie skrzyżowań ulic Kochanowskiego i Dąbrowskiego, Kochanowskiego i Moniuszki, Matejki i Moniuszki oraz Matejki i Orlej (obowiązujące na odcinku ok. 20 metrów przed lub za skrzyżowaniami).