Choć bal od lat urządzany jest w Aleksandrowie Łódzkim, pieniądze zebrane od darczyńców trafiają do najbardziej potrzebujących osób (chorych, biednych, skrzywdzonych przez los) w naszym regionie. Bal Czerwonej Róży to cykliczna impreza charytatywna, którą organizuje poseł Agnieszka Hanajczyk wraz z grupą przyjaciół. Ideą balu jest pozyskanie od ludzi dobrej woli przedmiotów bądź karnetów na usługi, które następnie w trakcie uroczystości zostaną zlicytowane na aukcji. W ciągu 4 lat zebrano 266.000 zł.

- W tym roku pieniądze zostaną przekazane czterem stowarzyszeniom. W tym Pabianickiemu Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej – mówi asystent pani poseł, Cezary Duraj.

Bal co roku jest organizowany w zajeździe Boryna w Aleksandrowie, gdzie na sali bawi się 250 osób. Tradycyjnie o północy wszystkie pary tańczą walca, a każda z pań trzyma zakupioną przez partnera czerwoną różę.

- Każdy może wybrać się na taki bal, ale musi zapłacić 400 zł od pary. Płacą wszyscy. Nawet my, organizatorzy musimy za siebie zapłacić – wyjaśnia Duraj.

Więcej informacji o balu pod tel. 504 238 898.

Do wylicytowania będzie koszulka reprezentacji z podpisami piłkarzy, którą przekazał Tomasz Rząsa. Będzie też zaproszenie do loży vipowskiej na Stadion Narodowy w Warszawie - na mecz naszej reprezentacji.