Tego Pabianice jeszcze nie widziały. Przyjedzie do nas z Indii znana na świecie DJ Nina Suerte, by dać megakoncert na stadionie MOSiR-u („Grota” Roweckiego 3).

Zamiast ogni sztucznych zobaczymy pokaz laserowy na niebie. Kiedy? Już dziś o godz. 22.00.

Gwiazdą wieczoru jest polska kapela Happysad, którą w głosowaniu w zeszłym roku wybrali pabianiczanie.

Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1.000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W zespole gra pabianiczanin. Wywiad z nim znajdziesz TUTAJ

Usłyszymy też utwór „Tamta dziewczyna”, bo na scenie wystąpi Sylwia Grzeszczak. Za utwór „Księżniczka” odebrała nagrodę za Największy Przebój Lata. Album „Komponując siebie” pokrył się podwójną platyną. W swojej karierze odebrała siedem statuetek Eska Music Awards. Singiel „Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

- Mamy strefę dla osób niepełnosprawnych. To miejsce przy samej scenie. Żeby tam wejść, trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności – informuje Maria Wrzos-Meus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Przyjedzie czeskie wesołe miasteczko. Zobaczymy pokaz starych samochodów i motocykli. Kto weźmie udział w konkursie, ten będzie miał szansę na wygranie roweru, trampolin i sporo drobniejszych niespodzianek. Żeby odebrać nagrody, trzeba być na Włókniarzu od 20.00 do 20.45. Wtedy będą wyczytywani zwycięzcy. Kogo nie będzie, nagroda przepadnie.

- Będziemy zbierać karmę dla zwierząt przy stoisku tresury psów. Kto przyniesie jedzenie dla pasa lub kota, będzie miał szansę wygrać jeden z czterech rowerów – informuje organizator. - To karma dla pabianickiego schroniska dla zwierząt.

Za darmo będzie wata cukrowa i park trampolin oraz kino sferyczne. Dla dzieci będą zabawki i słodycze. Wodę będzie rozdawał ZWiK. Będzie malowanie buzi, stoiska wystawią: PCK, policja, Straż Miejska. Planowane jest znakowanie rowerów. Stoisko przygotowuje też muzeum i biblioteka miejska.

- Wyjątkowo po godzinie 22.00 będzie głośno. Dłuższa impreza spowodowana jest występem DJ Niny Suerte, której towarzyszyć będą strzelające lasery. Występ nie byłby ciekawy i widowiskowy, gdyby organizowany był w czasie, kiedy jeszcze nie będzie całkowicie ciemno. Bardzo prosimy o wyrozumiałość – mówią organizatorzy.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz starych samochodów i motocykli. Zachęcamy również do udziału w konkursie na wybór najpiękniejszych egzemplarzy. Każdy kto odda swój głos na wybrany przez siebie model, weźmie udział w losowaniu nagród. Warunkiem odbioru wygranej jest osobista obecność w czasie imprezy.

A tak bawiliśmy się na Dniach Pabianic w ubiegłym roku: 

 

Rozkład jazdy tegorocznych Dni Pabianic

Scena za hotelem Włókniarz przy Kilińskiego

Scena główna:

15.30 – występy na scenie dzieci i młodzieży

17.00 – oficjalne otwarcie Dni Pabianic

17.15 – koncert Gitarzyści po 40-tce i kapela Dobrzanie

18.10 - zumba dla wszystkich Strefa Ruchu

18.30 - koncert Sylwii Grzeszczak

20.00-20.45 – rozstrzygnięcie konkursów

20.45 – koncert Happysad

22.00 – DJ Nina Suerte lasery

 

Dodatkowe imprezy:

17.15 i 18.15 - pokazy umiejętności psów służbowych

16.00, 16.45, 17.30 i 18.15 – pokazy motocyklowe enduro

17.00 – konkurs dla dzieci na rowerkach biegowych