Święto Ziemniaka jest organizowane w Pabianicach od 2014 roku. Tym razem imprezę przygotowali kandydaci na radnych z Koalicji dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza. Obecny prezydent i kandydat na kolejną kadencję powitał wszystkich zgromadzonych.

Na scenie grał zespół, były konkursy i zabawy dla najmłodszych. Ogromna kolejka ustawiła się do punktu wydawania bezpłatnych pieczonych ziemniaków. Rozkrojono również sześć dwumetrowych chlebów, które serwowane były ze smalcem i ogórkiem.

- Przyjechaliśmy z Piasków specjalnie na tę imprezę. Nigdy nie byliśmy, ale znajomi co roku nas zachęcali i mówili, że jest fajnie.  Jemy pyszny chleb ze smalcem - mówili mieszkańcy osiedla Piaski.

Przy wielkim ognisku można było upiec kiełbasę. Wszystkie atrakcje rozrywkowe i kulinarne były bezpłatne. Impreza trwała do 17.00.

Lewityn obwieszony był plakatami wyborczymi. Do rąk pabianiczan trafiały ulotki z wizerunkami kandydatów. Można było z nimi porozmawiać osobiście. Imprezę organizowali wyborcy Grzegorza Mackiewicza. Przed bramą od strony Carrefoura ustawił się Włodzimierz Stanek, kandydat na prezydenta Prawa i Sprawiedliwości. Razem z kandydatami na radnych rozdawał swoje ulotki wchodzącym na imprezę Koalicji dla Pabianic. W odezwie Mackiewicz i jego zwolennicy częstowali kontrkandydata chlebem ze smalcem.