Spółka będzie obchodzić Światowy Dzień Wody. Po co ta impreza?
 
– Żeby uświadomić mieszkańcom, jak ważna w życiu każdego z nas jest woda i jak bardzo trzeba ją oszczędzać – tłumaczy Rafał Kunka, prezes ZWiK-u.
 
Co czeka pabianiczan, który przyjadą na Zagajnikową? Impreza zacznie się o godz. 9.00. Na ten dzień zaplanowano spacer po tajemniczej wodzie – w basenie z cieczą nienewtonowską. Będzie to niezapomniana przygoda z substancją zachowującą właściwości ciała stałego i cieczy. Można po niej chodzić, biegać i nie tylko. W Strefie Małego Inżyniera będzie magiczne laboratorium, a w nim pokazy z użyciem ciekłego azotu. Na warsztatach z robotyką będzie można np. zbudować własną oczyszczalnię ścieków. Zaplanowano też pokazy chemicznie. Zobaczymy, jak można zagotować wodę w ułamku sekundy, czy zamienić ją... w wino.
 
Podczas pikniku ekologicznego będą konkursy, gry i zabawy, a także pokazy sprzętu i pojazdów używanych w codziennej pracy ZWiK-u: kamerowozu, koparki, wozu strażackiego. Pokaz pierwszej pomocy przygotował pabianicki oddział PCK.
 
O godzinie 11.00 i 13.00 zobaczymy pokazy niespodzianki, a o godzinie 13.30 taneczne warsztaty poprowadzi Roksana Saniuk, finalistka programu „You can dance”. 
Na wszystkich czekać będzie ognisko i pieczenie kiełbasek, dmuchańce, wata cukrowa. Przy wejściu na Stację Uzdatniania Wody każde dziecko dostanie kartę, na której trzeba będzie zbierać stempelki z poszczególnych stoisk. Zebranie kompletu stempli pozwoli na wylosowanie nagrody.
 
Jak dojechać na Dzień Wody?
 
W sobotę pabianiczan będzie dowoził na Zagajnikową bezpłatny autobus MZK, kursujący na dwóch trasach – jednej z Bugaju, centrum i Piasków, drugiej z Zatorza. Autobus będzie oznaczony jako „Dzień Wody”. 
Pierwsza trasa (Bugaj, centrum, Piaski): Waltera-Jankego – Nawrockiego – Roweckiego – Kilińskiego – Zamkowa – Konopnickiej – Moniuszki – Wiejska – Jana Pawła II /DPS (z powrotem analogiczną trasą). Odjazdy z Waltera-Jankego do Stacji Uzdatniania Wody: godz. 9.00, 11.00, 13.00. Powroty ze Stacji Uzdatniania Wody do Waltera-Jankego: godz. 10.35, 12.35, 14.35.
 
Druga trasa – jednokierunkowa okrężna (Zatorze):
Jana Pawła II/DPS – 15. Pułku Piechoty „Wilków” – Karniszewicka – Lutomierska – Partyzancka – Łaska – Wiejska – Jana Pawła II/DPS
Odjazdy z Klimkowizny do Stacji Uzdatniania Wody: godz. 9.34, 11.34. Powroty ze Stacji Uzdatniania Wody na Zatorze: godz. 11.30, 13.30.