Nowy tydzień i nowe głosowanie. Oddawajcie głosy na Pabianice, to może dostaniemy od PZU interaktywne przejście dla pieszych.
 
Ranking z wtorku, godz. 14.30:
 
  • 124.Pabianice, ul. Moniuszki, liczba głosów: 11
  • 130.Pabianice, ul. Myśliwska, liczba głosów: 9
 
Konkurs "Aktywne przejście dla pieszych" organizuje PZU. To część kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Samorządy mogą zgłaszać lokalizacje niebezpiecznych miejsc. Internauci podczas głosowania zdecydują, gdzie postawić sygnalizację świetlną. Głosować można na stronie: http://www.stopwariatom.pl.
 
Zwycięży dwadzieścia najniebezpieczniejszych miejsc, które wytypują internauci, a także komisja konkursowa.
 
Są cztery etapy. Każdy trwa tydzień. W każdym z etapów będzie wyłonionych 5 lokalizacji - jedna wskazana przez internautów i 4 wskazane przez organizatorów. Przy każdym z etapów liczba głosów się zeruje.
 
Miasto wytypowało 5 lokalizacji:
 
Moniuszki przy Sienkiewicza (obok rynku),
 
Moniuszki przy Szarych Szeregów (obok I LO),
 
skrzyżowanie Moniuszki/ Tkacka (Gim. nr 1),
 
Mokra (obok przedszkola nr 13),
 
Grota-Roweckiego 24 (między SP 3 a marketem Mila).
 
Starostwo chce powalczyć o sygnalizację świetlną na 5 skrzyżowaniach. Jedno znajduje się w Konstantynowie Łódzkim na ul. Kolejowej przy Srebrzyńskiej.
 
Pozostałe cztery w Pabianicach przy:
 
Myśliwskiej (okolice Brico),
 
20 Stycznia 11 (przy gimnazjum),
 
20 Stycznia/Smugowej (przy kościele),
 
Grota-Roweckiego 18A (przy Biedronce).
 
- W trosce o bezpieczeństwo pieszych chcemy powalczyć o przejście, na którym będzie sygnalizacja świetlna – mówi starosta Krzysztof Habura. 
 
Droga powiatowa nr 3312E ul. 20 Stycznia przy ul. Smugowej: przejście dla pieszych w podanej lokalizacji znajduje się w ciągu drogi powiatowej o dużym natężeniu ruchu - łączącej centrum miasta z dużym osiedlem mieszkaniowym Bugaj. Natężenie ruchu pieszego na przejściu jest duże ze względu na zlokalizowane w pobliżu: szkołę podstawową, przedszkole miejskie, kościół, przystanek komunikacji miejskiej oraz liczne punkty usługowe – handlowe. 
 
Droga powiatowa nr 3304E – ul. Grota-Roweckiego (posesji nr 18A): przejście dla pieszych w podanej lokalizacji znajduje się w ciągu drogi powiatowej o dużym natężeniu ruchu - łączącej centrum miasta z dużym osiedlem mieszkaniowym Bugaj. Natężenie ruchu pieszego na przejściu jest duże ze względu na zlokalizowane w pobliżu liczne punkty usługowe – handlowe (w tym markety) oraz targowisko miejskie. 
 
Droga powiatowa nr 3312E – ul. 20 Stycznia (na wys. posesji nr 11): przejście dla pieszych w podanej lokalizacji znajduje się w ciągu dr. powiat. o dużym natężeniu ruchu. Znajduje się przy gimnazjum miejskim, w środku dużego osiedla mieszkaniowego. Przejście jest niebezpieczne ze względu na ukształtowanie drogi (łuk ze znacznym spadkiem terenu). W pobliżu znajdują się także liczne punkty handlowo – usługowe i przystanek komunikacji miejskiej.
 
Droga powiatowa 3306E – ul. Myśliwska (na wys. posesji nr 21):  przejście dla pieszych w podanej lokalizacji znajduje się w ciągu drogi powiatowej o dużym natężeniu ruchu. Z przejścia korzystają pasażerowie komunikacji miejskiej. W pobliżu znajdują się markety, w tym branży budowlanej, osiedle domów jedno- i wielorodzinnych.