Na pomysł utworzenia centrum wpadł Marek Krakowiak z zespołu chrześcijańskiego „keep aLIVE”. Zaraził nim księdza Michała Misiaka, który znalazł lokum. Centrum Uwielbienia i Ewangelizacji im. św. Maksymiliana Kolbego powstanie w zielonym budynku przy Piotra Skargi 1.

- Budynek był od czterech lat nieużywany i marniał. Zgodę na jego zagospodarowanie wyraził ksiądz proboszcz, więc zaczęliśmy działać – tłumaczy ks. Misiak.

W budynku trwa remont. Odnawiane są ściany. Pracuje tutaj 18 wolontariuszy z Pabianic. Trzeba jeszcze zrobić hydraulikę, podłogi i ogrzewanie. Jeszcze we wrześniu centrum ma zacząć częściowo działalność.

- Chcemy się skupić na trzech ważnych sprawach: modlitwie uwielbienia, muzyce i ewangelizacji. Będziemy organizować spotkania grup, warsztaty muzyczne, fotograficzne i spotkania z ciekawymi ludźmi. Będzie tutaj również biblioteka i studio nagrań. Ma być również kawiarenka – wylicza Krakowiak.

W studiu zespoły chrześcijańskie i nie tylko będą mogły nagrywać demo.

- Chcemy w Pabianicach prowadzić ewangelizację uliczną. Tutaj będzie możliwość zaproszenia kogoś na herbatę i swobodnej rozmowy – dodaje ks. Michał.

Chcą przyciągnąć pabianiczan do kościoła śpiewem. W kościele św. Mateusza msze o 18.00 będą miały specjalną oprawę muzyczną. Osoby z centrum będą grały na gitarach i śpiewały pieśni. Codziennie o 20.30 będzie Apel Jasnogórski.

- Od pięciu miesięcy kościół św. Mateusza jest otwarty cały dzień i przyniosło to bardzo pozytywne skutki. Ludzie w ciągu dnia wchodzą i modlą się. Jedni przelotem, na dwie minuty przed pracą, inni dłużej, w całkowitym skupieniu – opowiada ksiądz.

Od września mają powstać również dwie oazy: dzieci bożych i młodzieżowa.

- Zamierzamy zorganizować pieszą pielgrzymkę do Niepokalanowa w przyszłym roku. Już teraz zaczniemy przygotowania – dodaje Krakowiak.

Centrum Uwielbienia i Ewangelizacji oficjalnie rozpocznie działalność 6 września mszą świętą o 18.00. Później na placu kościelnym na scenie będą śpiewać pieśni uwielbienia.