Na sesji Rady Miejskiej radna Marczak złożyła wniosek na piśmie o wprowadzenie od 1 stycznia 2017 roku bezpłatnych przejazdów autobusami. Radna wniosek odczytała.
Jest to powiązane z Kartą Pabianiczanina, która ma zacząć funkcjonować w przyszłym roku. Koszt tej propozycji to 3 mln zł z budżetu miasta.
- Gdy miasto wychodziło w długów, nie było inwestycji, nie było pieniędzy na remonty dróg czy chodników. Teraz wyszliśmy już z dołka finansowego. Pabianiczanom za to zaciskanie pasa należy się teraz nagroda. Na przykład darmowa komunikacja miejska – tłumaczy radna.
Jej propozycja będzie rozważona przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Karta Pabianiczanina ma być bonusem dla mieszkańców naszego miasta. Kto tu mieszka i tu płaci podatki, ma płacić mniej np. za parkowanie w centrum. Czy przejazdy autobusami będą bezpłatne dla pabianiczan czy płatne w połowie, dowiemy się pod koniec roku, gdy będzie powstawał budżet miasta na 2017 rok.
- Gdy więcej osób będzie dojeżdżać do pracy autobusami, to zmniejszą się korki w centrum, w których musimy stać rano przed godz. 8.00. Będzie też mniejsze zanieczyszczenie środowiska – wylicza Marczakowa. - To też będą duże oszczędności dla rodziny, która teraz wydaje około 300 zł na przejazdy dzieci do szkół i dorosłych do pracy.