Dziewięć pabianickich półmaratonów startowało na bieżni stadionu przy ul. „Grota” Roweckiego 3. Jubileuszowa edycja biegu musi zmienić tę tradycję. Dlaczego?

Bo bieżnia nie jest gotowa. Mimo to organizatorzy półmaratonu nie załamują rąk.

– Mamy już zarys nowej trasy, z nowym miejscem startu i mety. Rozważamy różne pomysły. Jeżeli uda się wszystko dopiąć, to będzie w zasadzie tak, jak było, czyli świetnie – zapewniają.

 Termin pozostaje bez zmian. 10. Pabianicki Półmaraton odbędzie się 3 kwietnia 2022 roku. A co z bieżnią? Budowa bieżni na MOSiR–ze została przedłużona do 30 czerwca.

– Pojawiły się dodatkowe plany projektowe, do tego pogoda zawiodła. Rok temu zima przyszła później i w grudniu można było jeszcze dopinać inwestycje. Ta zima od początku jest dość ostra – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR–u.

Dzięki temu, że w budżecie miasta pojawiły się dodatkowe środki, zlecono doprojektowanie i wykonanie skoczni do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem. Pojawiła się też konieczność doprojektowania znajdującego się na mapach, a nieistniejącego, przyłącza wodno–kanalizacyjnego.

– W związku z deficytem materiałów budowlanych na rynku, również firma budująca bieżnię borykała się z problemem opóźnień w dostawach towaru. Tymczasem, aby montować nawierzchnię, musi być minimum 7 stopni na plusie i niska wilgotność powietrza – dodaje Tomasz Giedrojć, kierownik obiektu.

Nowa bieżnia na MOSiR–ze będzie gotowa dopiero w wakacje.