Zwierzoluby zorganizowały akcję dobroczynną na rzecz kociaków, które czekają pod opieką wolontariuszy na kochających właścicieli.

- Jeżeli masz coś, co nie jest Ci potrzebne, prosimy przekaż nam, a my wystawimy to na aukcji. Dodatkowo prosimy też o wsparcie finansowe, choćby złotówkę – apelują kociarze.

Dochód z aukcji wspomoże pabianickiego Miauczykotka (grupa działa w ramach fundacji Viva). Potrzeby są niemałe. Brakuje pieniędzy nie tylko na podstawowe potrzeby, karmę czy żwirek, ale też m.in. na leczenie i szczepienia kotów. Link do aukcji

- W naszych domach tymczasowych przebywa około 100 kotów. Część z nich jest gotowa do adopcji, zdrowa, bezproblemowa. Część, niestety, wymaga leczenia i codziennej opieki, a to z kolei generuje dodatkowe koszty - mówią wolontariusze. - Największe wydatki to opieka weterynaryjna, a na to potrzebne są po porostu pieniądze, więc najważniejsze są dla nas wpłaty żywej gotówki. To dzięki nim możemy opłacić faktury w lecznicach weterynaryjnych za wizyty, leczenia, operacje i kupić leki niezbędne do leczenia naszych podopiecznych. Drugi wielki wydatek to karmy (często specjalnie dopasowane do schorzeń danego pacjenta) i żwirek do kocich kuwet.

Miauczykotka można wspomóc finansowo, wpłacając darowiznę na subkonto: bank BGŻ BNP Paribas S.A.: 14 1600 1462 1030 9079 0000 0018 (swift/bic: ppabplpkxxx, iban: pl przed numerem rachunku), Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!, ul. Kwęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa, w tytule przelewu wpisując: dla Miauczykotka lub przekazując procent podatku: KRS – 0000135274, cel szczegółowy – Miauczykotek.

Więcej informacji oraz miauczykotkowe znajdy szukające domów (wraz z numerami w sprawie adopcji) znajdziecie na facebooku grupy lub TUTAJ.