Do godz. 12.00 zagłosowało papierowo 10 osób, a elektronicznie – 245. Kto się zmobilizował? Wygląda na to, że do głosowania ruszyli jako najaktywniejsi druhowie – ochotnicy. Najwięcej głosów elektronicznie dostały projekty: „Bezpieczny strażak – zakup ubrań specjalnych dla OSP Pabianice” (18), „Oświetlenie w parku Wolności” (15), „Pływająca fontanna na Lewitynie” (14) głosów.

- Przypominamy, że głosowanie na projekty potrwa dwa tygodnie. Każdy mieszkaniec Pabianic może zagłosować tylko raz, maksymalnie na trzy projekty. Mieszkańcy głosują osobiście – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta miasta.

Możliwe są dwie formy głosowania: papierowo (należy wypełnić kartę do głosowania w Urzędzie Miejskim przy ul. Zamkowej 16 w godzinach pracy urzędu) albo elektronicznie poprzez stronę budzet.um.pabianice.pl.

- Za datę oddania głosu uważa się dzień i godzinę odnotowaną przez system informatyczny. W celu potwierdzenia głosu oddanego w formie elektronicznej wymagane jest podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłany link umożliwiający aktywację głosu – dodaje Aneta Klimek.

Co zrobić jeśli coś poszło nie tak? Jeśli nie doszedł link aktywacyjny, można to zgłosić pod numerem 507-012-588 lub budzetobywatelski@um.pabianice.pl.

Z jednego adresu e-mail może skorzystać maksymalnie 5 mieszkańców. Wyniki są aktualizowane raz na dobę, około godziny 12.00. Ostateczne ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 18 października 2019 r.