W pierwszym etapie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 przygotowywali lapbook na lekcję plastyki. Lapbook to coś w rodzaju teczki tematycznej, w której można umieścić wiadomości na wybrany temat. Pełni ona funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy zdjęcia. Wszystko umieszczone powinno być w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Klara Kluch i jej koledzy i koleżanki uczestniczący w pierwszym etapie konkursu, musieli przygotować lapbook dotyczący segregacji śmieci.

- Na początku musiał powstać pomysł. To nie było łatwe, bo nigdy wcześniej nie robiłam takiej pracy, do tego nie do końca wiedziałam co to dokładnie jest ten lapbook. Gdy w mojej głowie wreszcie coś narodziło, wiedziałam już że ta praca będzie fajna. Efekt też bardzo mi się podoba – mówi dziewczynka.

- Uczennica w bardzo ciekawy sposób zawarła zagadnienia związane z segregacją i recyklingiem, nawiązała do segregacji odpadów i śmieci, wskazała, w jaki sposób można dać drugie życie butelkom typu PET. Lapbook wykonany przez Klarę to zbiór informacji, ciekawostek i eko rebusów – czytamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 16.

Praca Klary została wybrana jako najlepsza ze szkoły i zgłoszona do etapu ogólnopolskiego.

- Jeśli komuś spodoba się praca Klary to bardzo prosimy o głos – dodaje Agata Kluch, mama dziewczynki.

Zagłosować możemy wchodząc TUTAJ. Aby głos był ważny należy podać adres e-mail, na który zostanie wysłany link. Potem należy wejść na swoją skrzynkę pocztową i potwierdzić jeszcze raz klikając w link, który otrzymamy w wiadomości.

Klara Kluch jest uczennicą kl. 4b w Szkole Podstawowej nr 16. Dziewczyna osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i jest przewodniczącą klasy. Poza zainteresowaniami plastycznymi gra na gitarze. Od niedawna trenuje koszykówkę. Dla przyjemności jeździ konno.