Po raz pierwszy w grudniu mamy uchwalony budżet miasta na nowy rok. Radni PiS byli "przeciw". "Za" głosował Koalicyjny Klub Radnych. Miasto planuje 278.725.240 zł dochodów na 2018 rok. Wydatki zostały ustalone w sumie na 297.795.434 zł.
 
Po raz pierwszy w grudniu mamy uchwalony budżet na nowy rok. Dzięki temu będzie więcej czasu na przetargi i przygotowanie zadań do realizacji.
 
- Po raz pierwszy w historii Pabianic na inwestycje przeznaczymy rekordowo ponad 83 miliony złotych. Za te pieniądze oraz pozyskane dofinansowanie zmienimy wiele w naszym mieście. To przede wszystkim zabezpieczenie miasta dla projektów wartych ćwierć miliarda złotych. Zainwestujemy między innymi w nowe, ciche, hybrydowe autobusy miejskie, w przebudowę ulicy Zamkowej, w ścieżki rowerowe, w poprawę dróg oraz chodników, w przebudowę torowiska i termomodernizację szkół - wylicza wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.
 
Czeka nas potężna przebudowa centrum miasta. Z Zamkowej zniknie kostka, którą od lat przeklinają kierowcy.
 
- To moment, gdy centrum miasta ma szansę stać się miejscem spotkań, spacerów, a nie tylko ulicą banków i aptek - dodaje Rąkowski. - Nadrabiamy zaległości, bo szpital już nas nie blokuje. Mamy rekordową kadencję pod względem inwestycji w drogi. Od lat nie wydawaliśmy tyle pieniędzy na jezdnie i chodniki, jak w tej kadencji.
 
W 2018 roku będziemy musieli omijać centrum miasta.
 
- Sporym utrudnieniem będzie zrywanie kostki brukowej z Zamkowej. Wyburzymy też Turkus na Lewitynie – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.
Gdy zniknie budynek restauracji Turkus, wtedy rozpocznie się budowa wodnego placu zabaw i ścieżki pieszo-rowerowej wokół drugiego stawu. Pojawi się też ścieżka rowerowa wokół pierwszego stawu.
 
- Chciałbym w przyszłym roku przebudować ulicę Świętokrzyską na odcinku od Moniuszki do Orlej – uchyla rąbka tajemnicy prezydent. - W planach drogowych jest też pierwsza część Podgórnej, ale również Wierzbowa i Żabia.
 
Remontu wymaga zjazd z Partyzanckiej w Pietrusińskiego, ulica Hermanowska i kilka wybranych ulic na Zatorzu.
 
- Konieczne jest wreszcie rozwiązanie problemu zalewania Cedrowej i Gruntowej – dodaje. - W propozycjach jest układanie chodnika między innymi na Kościelnej od Starego Rynku do Bóźnicznej. Zobaczymy, czy się uda.
 
Pieszych najbardziej ucieszy nowy chodnik wzdłuż ulicy Smugowej na odcinku od 20 Stycznia do Waltera-Jankego. Teraz są tam straszne dziury. To wspólna inwestycja Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Urzędu Miejskiego. Dzięki tej współpracy nowe chodniki i parkingi będą budowane w nowym roku przy ulicach: Smugowej 33, Wajsówny 4, Bugaj 52, 62, 64 i Bugaj 94/96. 
 
Spółdzielnia zaplanowała też kolejne miejsca postojowe przy Toruńskiej 14, Żytniej 30/32, Bugaj 84, Drewnowskiej 47 i Mokrej 11.