Specjalnie oznakowany pojazd z dziennikarzami TVN-u na pokładzie wyruszył ponownie w Polskę po przerwie związanej z obostrzeniami covidowymi. Pabianice są jednym z przystanków na jego planowanej trasie.

W najbliższy czwartek, od 12.00 (przez około trzy godziny) będzie można porozmawiać z reporterami przygotowującymi program "Uwaga!" i opowiedzieć im o sprawach, którymi waszym zdaniem powinni się zająć. Busa z napisem #tematdlauwagi szukajcie w okolicy Urzędu Miejskiego.

- Zdajemy sobie sprawę, że część osób ceni sobie możliwość bezpośredniego zgłoszenia tematu. Chcemy też dotrzeć do widzów, którzy nie korzystają z internetu"- wyjaśnia Aleksandra Rejnowicz, producent programu.

"Uwaga!" to opiniotwórczy program interwencyjno - śledczy. Tropiąc duże skandale jej reporterzy stosują często prowokację i ukryte kamery. Gromadzenie dowodów trwa nawet miesiącami. Dzięki temu powstają materiały, o których mówi cała Polska. Ten magazyn reporterów wystartował 2 września 2002 roku. Można oglądać go od poniedziałku do piątku o 19:50 oraz soboty i niedziele o 19:45. "Uwagę" na zmianę prowadzą Zbigniew Łuczyński, Ryszard Cebula i Tomasz Kubat.