Po raz pierwszy od Wielkanocy zamiatarka z Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej pojawiła się na ulicy Jankego i Świetlickiego. Po południu w czwartek zamiatała kilka godzin piach leżący przy krawężnikach. Zrobiła to tak niedokładnie, że dziś można tam po raz drugi ją wysłać. Na dodatek nie zamiotła piachu, który od kilku tygodni leży na środku skrzyżowania przy kościele Trójcy Przenajświętszej. Brudno jest też na skrzyżowaniu Jutrzkowickiej i Świetlickiego.

Na ulicy Kilińskiego i Jutrzkowickiej w ruch poszły miotły i łopaty. Piach został dokładnie wymieciony w ciągu dwóch dni.

Przydałoby się też ściąć trawę wzdłuż Jankego. Zwłaszcza przy skrzyżowaniu z ulicą Smugową, na którym jest najwięcej wypadków (wysoka trawa ogranicza widoczność). Przy okazji może ekipy ZDiZM zabiorą siano, które od wiosny leży na trawniku przy Biedronce.

- Pojadę sprawdzić. Jeśli potrzeba, poprawimy - mówi Stanisław Wołosz, dyrektor ZDiZM. - Trawę też przytniemy.

Od poniedziałku rozpocznie się zamiatanie ulic powiatowych i strzyżenie trawników.

- Prace rozpoczną się od ulicy Grota-Roweckiego w kierunku Nawrockiego. Sukcesywnie drogowcy będą przechodzić na następne ulice, w tym też na 20 Stycznia - wyjaśnia Joanna Papuga, rzeczniczka starosty.