To bardzo niebezpieczne miejsce w naszym mieście. Po roku starań radny powiatowy Włodzimierz Stanek doprowadził do tego, że w Starostwie planowana jest zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Myśliwskiej, 20 Stycznia i Jankego.

- Rondo się tutaj nie zmieści. A sygnalizacja świetlna nie wchodzi w grę, bo nie mamy pieniędzy na tak poważną przebudowę skrzyżowania – tłumaczył od pół rokuAdam Krasiński z zarządu Starostwa. - Dlatego proponujemy układ wysepek na jezdni, które skanalizują ruch.

Osobne pasy jezdni miałyby auta jadące prosto i skręcające w lewo. Jest jednak obawa, że ten pomysł jedynie utrudni ruch na skrzyżowaniu. Nie sprawdzi się zwłaszcza w godzinach szczytu.

Starosta Krzysztof Habura jest głuchy na argumenty mieszkańców tej okolicy. Może dlatego, że mieszka w okolicy Nowego Rynku?

Plan przebudowy skrzyżowania trafił już do Urzędu Miejskiego oraz Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej.

- Jestem przeciwny planowanym wysepkom. One jeszcze bardziej utrudnią przejazd przez skrzyżowanie – uważa Stanisław Wołosz, dyrektor ZDiZM. - Mam wrażenie, że może to pogorszyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

- Propozycja powiatu nie uzyskała naszej akceptacji. Według nas, nie poprawi ona bezpieczeństwa – wtórował mu wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz.

Radni miejscy nie kryli oburzenia, że powiat, bez rozmów i konsultacji w władzami Pabianic, przymierza się do tak ważnej przebudowy.

- Przecież tam mieszkają tysiące pabianiczan. Powinniśmy liczyć się z ich dobrem i bezpieczeństwem – apelował radny Marian Koczur.

- Z powodów prawnych, nie muszą z nami tego negocjować. Ale z powodów społecznych, powinni. Walczmy o rondo na tym skrzyżowaniu – mówił Andrzej Sauter, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Mierzyłem. Nieduże rondo tam się zmieści – mówi dyrektor Wołosz. - Nawet wykonamy je na nasz koszt, byle tylko w Starostwie odstąpili od pomysłu tych nieszczęsnych wysepek.

Pisaliśmy już o tym: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/zamiast-ronda-wysepki.html