Od 4 lat trwa dyskusja, jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Myśliwska, 20 Stycznia i Jankego. Był pomysł budowy ronda. Usłyszeliśmy: Nie! Argumenty Starostwa: za mało miejsca, za drogo. Był pomysł na sygnalizację świetlną. Znów urzędnicy mówili nie, bo nie ma na to kasy. Był pomysł zmiany pierwszeństwa z 20 Stycznia na Jankego i Myśliwską. Też krzyczeli: Nie!

I pojawił się pomysł najtańszy, żeby wymalować strzałki w taki sposób, żeby na wprost nie dało się jechać z dwóch pasów. Z Myśliwskiej w Jankego i z Jankego w Myśliwską. Pomysł narodził się we wrześniu zeszłego roku. Minęło 8 miesięcy. Dziś, 8 maja udało się wymalować strzałki. Teraz osoby jadące prosto i skręcające w lewo staną na jednym pasie. Będą korki.

Kto skręca w prawo z Jankego lub z Myśliwskiej, pojedzie szybko i wygodnie.

A można było inaczej wymalować te strzałki, ale w Starostwie nie interesuje urzędników wygoda podróżowania po powiatowych drogach, tylko urzędnicze widzenie świata. Gdyby starosta Krzysztof Habura chciał zobaczyć, jak kierowcom ułatwia się życie, powinien pojechać na szkolenie do koleżanki partyjnej do Łodzi. Hanna Zdanowska tak przemalowała łódzkie jezdnie tranzytowe, że jeździ się zdecydowanie łatwiej i wygodniej. Powstały osobne pasy do skrętów w lewo, żeby na skrzyżowaniach nie tworzyły się dodatkowe korki.

Najrozsądniej będzie jeździć teraz odjazdami: z Myśliwskiej w prawo w 20 Stycznia, do Smugowej i na Jankego. A z Jankego w Smugową, na 20 Stycznia i do Myśliwskiej.