Na 36 foteli radnych sejmiku wojewódzkiego chrapkę ma 15 naszych. Jeśli ktoś z nich wejdzie, dostanie co miesiąc 2.500 zł plus 1.500 zł na dojazdy.

Partia Emerytów i Rencistów wystawia dwóch kandydatów z naszego miasta. Na drugim miejscu jest chirurg plastyczny i specjalista od laserów medycznych, Cezary Peszyński-Drews (65 lat). Na trzecim znalazł się Marek Pawlak (69 lat). Ale na wejście do sejmiku największe szanse ma były poseł Wiesław Stasiak (62 lata), którzy na liście PSL-u zajmuje pierwszą pozycję. Dziewiąty na liście jest Przemysław Kszczot (24 lata).]

Z listy SLD chce wejść Tomasz Jura (34 lata), który jest na trzecim miejscu. Elżbieta Szczepańska-Żebrowska (62 lata) zajmuje jedenastą pozycję.

Były wiceprezydent Pabianic, były prezes „wodociągów” Marek Błoch (56 lat) reprezentuje pabianicki PiS. Zajmuje ósme miejsce na liście do sejmiku. Magdalena Werstak (36 lat) jest jedyną pabianiczanką na liście PO. Startuje z piątej pozycji.

Samoobrona Andrzeja Lepera też ma swoją reprezentację z Pabianic. Do sejmiku z miejsca trzeciego chce wejść Dawid Grzegorzewski (22 lata), a z czwartego - Marcin Głowacki (22 lata).

Z komitetu Zdzisława Kaniewskiego planuje wejść... Zdzisław Kaniewski (44 lata) z Chechła Pierwszego i czwórka pabianiczan: Anna Stachera (34 lata), Violetta Kocik (42 lata), Mariusz Kocik (46 lat) i Tadeusz Stachelski (70 lat).

Sejmik województwa (potocznie: sejmik wojewódzki) jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu województwa, który tworzą radni. Jego kadencja trwa cztery lata. Sejmik jest przede wszystkim odpowiedzialny za politykę regionalną. Dysponuje bardzo dużą ilością pieniędzy między innymi na drogi i kolej regionalną. 

O kandydatach na wójtów pisaliśmy: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/walka-o-fotel-wojta.html