Prace związane z projektem unijnym, na który udało się pozyskać dofinansowanie, składają się z czterech etapów. Pierwszy to budowa dróg rowerowych biegnących wokół dwóch stawów.

- Długość ścieżki rowerowej i równoległego do niej chodnika to 1.200 metrów – mówi Jacek Miszczak, inspektor nadzoru inwestycji.

Kolejny etap prac to budowa stacji obsługi rowerów, trzeci to rozbiórka "Turkusa" i budowa w tym miejscu wodnego placu zabaw, a czwarty - budowa pump tracku, czyli toru wyprofilowanego do jazdy rowerem.

Kiedy rozpocznie się pierwszy etap prac?

- Jesteśmy po przetargu na budowę ścieżek pieszo-rowerowych. Wykonawca ma pojawić się na terenach Lewitynu 4 czerwca – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym roku powinna również stanąć na tym terenie stacja obsługi rowerów. Na pump track trzeba będzie jeszcze poczekać. Jego budowę zaplanowano na 2019 rok. A co z wodnym placem zabaw? Najpierw trzeba zburzyć "Turkus". Przetarg na budowę wodnego placu zabaw ma zostać ogłoszony jeszcze w maju. 

- Wyburzenie "Turkusa" będzie dopiero po podpisaniu umowy z wykonawcą. Przetarg ogłoszony będzie pod koniec maja lub na początku czerwca. Zakończenie otwarcia ofert nastąpi w lipcu, a w sierpniu podpisanie umowy. Jeśli nie napotkamy na tych etapach żadnym problemów, to rozbiórka powinna nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku – dodaje Adamski.