Gotowa jest już podbudowa połowy nowego mostu. Lada chwila podłoże koryta rzeki zostanie utwardzone za pomocą kamieni w siatkach.

- Na razie nie napotkano na nieprzewidziane kolizje i problemy podczas rozbiórki mostu - uspokaja Krzysztof Habura. - Betonowa podbudowa została już zalana. Czekamy żeby uzyskała odpowiednią wytrzymałość. Gdy tak się stanie, ruszy układanie kolejnych elementów.

Zgodnie z umową, roboty na północnej stronie zostaną zakończone do końca lipca. Potem budowlańcy zabiorą się za część południową. 

Zakres prac przewiduje przebudowę mostu, a także położenie nowej nawierzchni jezdni i chodników oraz budowę kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej i w końcu przebudowę oświetlenia ulicznego.

Inwestycja na „Grota” Roweckiego będzie kosztowała ponad 2,6 miliona zł. 856.000 zł pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury, a 900.000 zł z funduszu przeciwdziałania Covid-19. Starostwo dołoży do inwestycji ponad 882.000 zł. Budowa nowej konstrukcji na Dobrzynce była zaplanowana na 2021 rok, ale ze względu na przeciągający się remont centrum trzeba było zmienić termin. Prace rozpoczęto 1 czerwca. Kierowcy będą musieli przemęczyć się z "wahadłem" do końca września tego roku, ale... Dzięki nowemu mostowi unikniemy zalewania ulicy "Grota" Roweckiego podczas solidnych opadów deszczu.