Założą dodatkowe oświetlenie na przejściu przy skrzyżowaniu ulic Orlej i Konopnickiej. Widniej będzie też na Nawrockiego przy SP 17.

O tym fakcie poinformował dziś zarządzający tymi ulicami starosta Krzysztof Habura oraz Łukasz Stencel, radny powiatowy.

– Objechaliśmy nasze ulice i stwierdziliśmy, że w tym roku założymy dodatkowe oświetlenie na tych ulicach – poinformował starosta.

Na skrzyżowaniu ulic Orlej i Konopnickiej staną cztery słupy (po obu stronach ulicy Orlej) o wysokości 5 metrów, na których zawisną lampy energooszczędne typu LED. Przy szkole na ul. Nawrockiego staną dwie takie lampy, przy przejściu po obu stronach jezdni.

– Są tu niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa uczniów idących do szkoły – dodaje Stencel.

Wykonawcą jest pabianicka firma "EL-ONE". 18 maja starosta podpisał umowę z "EL-ONE" na wykonanie dokumentacji i wykonanie roboty. Koszt tej inwestycji to 46.000 zł. Wykonawca ma czas na zrealizowanie umowy do końca sierpnia tego roku.

– W ramach dobrej współpracy z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem ustaliliśmy, że miasto pokryje koszty prądu – dodał starosta.

W przyszłym roku starosta zamierza doświetlić kolejne 2-3 przejścia dla pieszych na ulicach Pabianic.

– Nasze propozycje przedstawimy do akceptacji radnym powiatowym, a potem przystąpimy do realizacji – dodaje Habura.

W pierwszej kolejności będzie to ul. Myśliwska.