- Zakończyły się przygotowania do remontu mostu na Pilicy w Sulejowie (DK 12). Nasi pracownicy odebrali dziś oznakowanie, jakie będzie obowiązywało na czas robót i wykonawca - firma SKANSKA może przystępować do pracy. Jednak ze względu na porę dnia i duży ruch, podjęto decyzję, że ruch wahadłowy na moście zostanie wprowadzony 3 lipca o godzinie 5 rano - informuje Maciej Zalewski z GDDKiA. - Zatem należy spodziewać się utrudnień. Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości starali się wybierać inną trasę. Unikną wówczas kłopotliwych postojów.

Inwestor (łódzki Oddział GDDKiA) podjął bezprecedensową decyzję, że w czasie prowadzonych robót, ze względu na ruch wahadłowy, ruch będzie kierowany ręcznie PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU W GODZINACH OD 6.00 DO 20.00. Poza wymienionymi godzinami pracowników zastąpi sygnalizacja świetlna. 

Prowadzone są prace związane z naprawą nawierzchni. Ekipy remontowe spotkamy na autostradzie A-1 między Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim. Tu prace prowadzone są na prawym pasie na odcinku około półtora kilometra, na jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi.