Jak podaje nieoficjalna strona Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Pabianicach, od 1 stycznia  w tramwajach „P” kursujących po terenie Ksawerowa nie ma już biletów ulgowych. Takie bilety obowiązują jedynie wtedy, kiedy podróżujemy po Pabianicach. Poza miastem trzeba już kupić bilet normalny (czyli za 2,40 zł).

„Takie horrendalne porozumienie z MPK-Łódź zawarły w atmosferze tajemnicy władze Pabianic. Prezydenci Pabianic informowali w grudniu, że takie rozwiązanie jest brane pod uwagę, ale jeszcze niedawno nie było żadnych informacji na ten temat. 1 stycznia próżno szukać informacji o zmianie, zarówno na stronie przewoźnika, jak i na witrynie Urzędu Miasta. Pasażerowie o tym, że już nie mogą korzystać z biletów ulgowych w Ksawerowie, dowiedzieli się 1 stycznia w tramwajach, bez wcześniejszego uprzedzenia” – podaje portal mzk.er.pl.

Przyczyną zrezygnowania z biletów ulgowych na terenie Ksawerowa jest odstąpienie gminy Ksawerów od udziału w kosztach dopłat do biletów ulgowych. Do tej pory co miesiąc Pabianice wpłaciły 45.000 zł do kasy łódzkiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Teraz wpłacają mniej - 32.000 zł.