W sobote 1 czerwca kawiarnia MOK’a Cafe i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w MOK-u przy ulicy Kościuszki 14.

Zaplanowano m.in. gry planszowe, miniturniej piłkarski oraz zajęcia, podczas których uczestnicy wspólnie wykonają filcową „Kartkę z Pabianic”.
W barwną krainę muzyki i plastyki zabierać będą instruktorzy MOK-u - Andrzej Krajewski i Sławomir Łuczyński. Powstaną wspólne kolorowe malunki, a towarzyszyć im będzie letnie spotkanie z gitarą i piosenką.
Na nudę z pewnością nie będą też narzekać dorośli. Na przykład mamusie, w czasie kiedy ich pociechy będą się bawić, w specjalnie przygotowanym kąciku będą mogły skorzystać z fachowych porad masażystki i wizażystki.
Pamiątką z imprezy będą zdjęcia zrobione przez profesjonalnego fotografa.

W sobotę 1 czerwca Pabianickie Stowarzyszenie Młodzi Demokraci organizuje akcję z okazji Dnia Dziecka. W godzinach popołudniowych będzie można ich spotkać w okolicach "esdehu" i Urzędu Miejskiego.

- Będziemy wręczać małym pabianiczanom drobne słodkości oraz upominki. Każde dziecko będzie losować numerek i w zależności od tego który wylosuje dostanie upominek lub lizaka przydzielonego do tego numeru - informuje Gabriel Grzejszczak, przewodniczący.