Na tydzień przed Wielkanocą sklepy mogą być otwarte. Jednak z powodu znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem i wprowadzonych w sobotę (27 marca) restrykcji ich liczba jest znacznie ograniczona. Otwarte są tylko małe, osiedlowe sklepy prowadzone przez właścicieli, dyskonty, takie jak Biedronka czy Lidl i sklepy wielkopowierzchniowe.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w galeriach handlowych działają jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe, księgarnie i sklepy zoologiczne. Od soboty (27 marca) zawieszona jest działalność wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.

W związku z epidemią COVID-19 w sklepach obowiązują limity osób uzależnione od powierzchni. Zgodnie ze zmianami w obiektach o powierzchni nie większej niż 100 m kw może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. W przypadku sklepów o powierzchni większej niż 100 m kw. - 1 osoba na 20 m kw.

W galerii handlowej Echo czynny jest sklep Euro RTV AGD. Dlaczego? Bo od niedawna funkcjonuje jako sklep... spożywczy. Przeczytasz o tym w artykule: Euro RTV AGD obeszło zakaz.

Na następną niedzielę handlową musimy poczekać do 25 kwietnia. Kolejne (w tym roku) przypadają na: 

27 czerwca

29 sierpnia

12 grudnia

19 grudnia