W tym roku nie pokąpiemy się na Lewitynie. Wodę ze stawów spuszczono jeszcze w maju. Innego kąpieliska w naszym mieście nie ma. Gdzie się wybrać, gdy z nieba leje się żar?

W Arturówku kąpielisko jest czynne od poniedziałku do piątku między 10.00 a 18.00, a w weekendy do godziny 19.00. W tych samych godzinach popływamy na Stawach Jana, gdzie działa wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków.

Kąpieli zażyjemy również nad zalewem w Łasku przy ulicy Armii Krajowej 75. Tu można się kąpać między 11.00 a 18.00.

Aquapark „Fala” działa codziennie od 9.00 do 22.00. Oprócz basenów pod dachem, oferuje otwarte baseny i 3 zjeżdżalnie. Bilet ulgowy kosztuje od 16 zł, a normalny od 19 zł. Wejście na łódzką, odkrytą pływalnię „Wodny Raj” przy ulicy Wiernej Rzeki 2 kosztuje od 9 zł (bilet normalny), a dla dzieci za okazaniem legitymacji szkolnej 2 zł.

Schłodzić można się na Lewitynie korzystając z kurtyny wodnej. Identyczna stanęła w Parku Słowackiego. Obie zrobili i zamontowali pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. 

Zamgławiacz przed sklep Ferrum przy Wyspiańskiego wystawia jego właściciel Zbigniew Grabarz.

W tygodniu uczniowie i studenci pływają za złotówkę na pływalni miejskiej: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/plywamy-za-zlotowke-od-czwartku.html