Rzadko w Pabianicach mamy okazję wysłuchać koncertu tak utalentowanego muzyka. Dziś po raz pierwszy dla pabianiczan zagrał Marcin Wyrostek. 40-minutowy koncert zachwycił. Mieliśmy szczęście usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty „For Alice”, którą zadedykował żonie.

Jego sukces w "Mam talent" kilka lat temu znów pozwolił nam pokochać akordeon. Ten utalentowany muzyk pokazał, jakie niesamowite możliwości tkwią w tym instrumencie.

Dzięki niemu nad polem golfowym rozbrzmiewała też bałkańska nuta i słychać było szkockie klimaty. Nie obyło się bez fragmentu piosenki "Ta ostatnia niedziela" – przedwojennego szlagieru Mieczysława Fogga. Ale dopiero solowy popis Wyrostka z vivaldowskim motywem z "Czterech pór roku" rozniecił ogień w sercach słuchaczy.

Może odrobinę przeszkadzał dron latający nad widownią, który zakłócał przyjemność słuchania. Ale czar Marcina Wyrostka i jego wielki talent pokonywały wszelkie niedogodności.
 
Ten koncert uświetnił finał 12. edycji Turnieju Golfowego o brylant A&A, którego organizatorami są Anna i Arkadiusz Majsterkowie. Były też pokazy tańca, sukien ślubnych i bielizny. Koncert tradycyjnie poprowadził Krzysztof Ibisz.
Na polu golfowym przez cały dzień bawiło się prawie 700 osób, a w turnieju zagrało 51 golfistów z całej Polski.
 
Wystąpili:
Marcin Wyrostek - akordeon,
Marcin Jajkiewicz - wokal,
Mateusz Adamczyk - skrzypce,
Daniel Popiałkiewicz - gitara,
Agnieszka Hasse - fortepian,
Krzysztof Nowakowski - instr. perkusyjne.

Tutaj można posłuchać i zobaczyć teledysk Marcina Wyrostka: www.youtube.com/watch?v=SfbpN0-3rdg