Na początku maja ruszyło głosowanie w konkursie Podwórko Nivea, które potrwa do 30 czerwca. W tym rankingu Pabianice walczą o powstanie placu zabaw przy ul. Pułaskiego 22/24. Nagrodą jest wyposażenie placu: zestaw kaskada, tunel rurowy, piaskownica z daszkiem, huśtawki – ważka, wahadło i bocianie gniazdo, kiwak, gra balance, skakanka, gra w klasy, zjeżdżalnia, karuzela z siedziskami, tarcza do rzucania.

W konkursie bierze udział również Markówka (powiat pabianicki, gm. Dobroń). Głosujemy codziennie na stronie http://www.nivea.pl/

Nadal trwa również głosowanie w konkursie Nestle, gdzie nagrodą jest budowa siłowni „pod chmurką”, przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Ostatnia). Codziennie można oddać jeden głos na https://www.nestleporusza.pl Jeśli wygramy, Nestle wybuduje nam tam siłownię zewnętrzną, składającą się z dziewięciu urządzeń: poręcze i podciąg nóg, wioślarz, rower i jeździec, biegacz i orbitrek, twister i surfer oraz tablica z regulaminem siłowni zewnętrznej. Razem z montażem siłownia ma wartość 14.299 zł. Nagród w konkursie jest 16. Laureaci dostaną sprzęt do końca listopada.