Dziś (piatek) na konferencji prasowej szefowie pabianickiego SLD Tomasz Jura i Robert Kraska przedstawili kandydata swej partii na stanowisko prezydenta Pabianic. Jest nim Marek Gryglewski. Na wczorajszym (czwartek) spotkaniu członków partii (było 50 osób) zgłoszono 10 kandydatów. Tylko Gryglewski wyraził chęć kandydowania i został wybrany  w tajnym głosowaniu.

– Otrzymał 90 procent głosów – poinformował Jura. – To nasz „czarny koń” w tych wyborach samorządowych. Jestem przekonany, że wygra.

Kim jest Marek Gryglewski? To rodowity pabianiczanin. Ma 42 lata, pełni funkcję sekretarza powiatowego SLD i przewodniczącego jednego z miejskich kół SLD. Żona Anna pracuje w firmie odzieżowej w Ksawerowie, synowie: 11-letni Franciszek i dorosły Bartek (student Akademii Morskiej w Gdyni).

Gryglewski jest magistrem ekonomii o specjalności finanse i gospodarka komunalna. Ukończył Politechnikę Radomską i studia podyplomowe z zarządzania projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej oraz w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.

Marek Gryglewski od 2010 roku prowadzi Punkt Pośrednictwa Pracy w Pabianicach. Wcześniej pracował w Urzędzie Pracy w Łodzi, a także w prywatnych firmach jako handlowiec. Gryglewski był między innymi pomysłodawcą i organizatorem pierwszych w historii Pabianic targów pracy.

– Nie chcę kampanii billboardowej. Chcę bezpośrednio kontaktować się z pabianiczanami – wyznał kandydat.

Marek Gryglewski swój program „Dla Pabianic” oparł na trzech filarach: 1. Kompetentna, sprawna i skromna władza. 2. Rozwój gospodarczy Pabianic. Stworzenie przez władze miasta odpowiednich warunków dla inwestorów, a tym samym tworzenie nowych miejsc pracy. 3. Miasto przyjazne dla mieszkańców.

Pierwsza część programu Marka Gryglewskiego przedstawiona zostanie jeszcze przed wakacjami, tj. 21 czerwca na konferencji programowej SLD.

- Będziemy Markowi pomagać w kampanii i późniejszych rządach, wprowadzając naszych radnych do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Pabianickiego – dodał Robert Kraska.