2 maja hufiec ZHP Pabianice co roku organizował akcję, która przypomina o barwach narodowych. W tym roku harcerze musieli zorganizować ją w inny sposób. Udało się!

Harcerze ze wszystkich drużyn i gromad zuchowych wrzucali na Facebooka swoje zdjęcie z flagą. Były to flagi namalowane na kartkach papieru lub uszyte z materiału. Robili zdjęcie w mundurze i wstawiali je na portale społecznościowe. Osoba, która miała zliczyć długość powstałej flagi dostała nie lada wyzwanie, bo zadanie cieszyło się dużą popularnością. Ze zdjęć zrobionych w Święto Flagi przez harcerzy powstał kolaż.

- Miło nam napisać, że nasze narodowe barwy mają 35,64 metra – poinformowali.

Na inny pomysł uczczenia tego dnia wpadli biegacze z grupy „O co biega” oraz pasjonaci nordic walking z „Forma na Piątkę”. Postanowili uczcić ten dzień na sportowo. Ich celem jest pokonanie minimum 1.791 metrów. Wyzwania mogli się podjąć w każdym miejscu, wielu z nich jako cel biegu wybrało pomnik Niepodległości. 2 maja dziesiątki pabianiczan robiło sobie w tym miejscu zdjęcie i wrzucało na portale społecznościowe. Wyzwanie można zrealizować również dzisiaj, nawet zostając w domu i biegając np. w salonie, na balkonie, czy podwórku. Nie trzeba biec, bo można ten dystans przejść lub przejechać rowerem.

- Ważne, aby mieć flagę albo po prostu coś w biało czerwonych barwach – zachęcają. - Na koniec należy wrzucić zdjęcie. Potem wręczamy sobie swój ulubiony medal lub puchar.

Dziś 3 Maja inny, niż zwykle. Największą atrakcją będzie samochód w biało-czerwonych barwach, który ma przejechać ulicami miasta. Będą z niego puszczane pieśni patriotyczne. Przed pomnikiem Niepodległości o godz. 10.00 na maszt będzie podniesiona flaga państwowa. Później przedstawiciele władz miasta, powiatu i hufca ZHP złożą kwiaty. Mieszkańcy mogą obejrzeć uroczystości na Facebooku Urzędu – będzie transmisja.