Po zeszłorocznym cyklu spotkań z mieszkańcami poszczególnych rejonów miasta Straż Miejska daje możliwość uczestnictwa w patrolach: pieszych, interwencyjnych oraz ekologicznych Straży Miejskiej w Pabianicach.

 - Chcemy zaangażować pabianiczan w poprawę bezpieczeństwa i porządku w mieście. Będą mogli bezpośrednio wskazać niedogodności utrudniające życie, jak nieporządek czy niewłaściwe parkowanie samochodów, a przy okazji poznać pracę strażników miejskich – mówi komendant Tomasz Makrocki.

W patrolach chętni mogą uczestniczyć zarówno w godzinach rannych jak i popołudniowych (po wcześniejszym uzgodnieniem z dyżurnym SM).

- Zapraszamy do udziału wszystkich dorosłych (powyżej 18. roku życia), ze szczególnym uwzględnieniem osób bezpośrednio odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo na terenie zarządzanych nieruchomości (pracowników ZGM, administracji PSM, zarządców wspólnot mieszkaniowych) – zachęcają strażnicy.

Swój udział będzie można zgłaszać od czwartku (20 kwietnia) pod bezpłatnym numerem telefonu: 986. Każdy z biorących udział w patrolu przejdzie krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Czas wspólnego patrolu będzie umowny i może zależeć od konieczności wykorzystania patrolu do bieżących interwencji.